top of page

Kobiety w życiu społecznym

od 2017 roku

Konferencja odbyła się 26 maja 2017 roku na Wydziale Politologii UMCS. Celem konferencji jest przedstawienie roli kobiet w życiu społecznym w takich obszarach jak: polityka, kultura, prawo oraz psychologia. Podczas konferencji poruszymy również kwestie równouprawnienia. Wydarzenie jest skierowane do studentów oraz doktorantów
z ośrodków akademickich z całej Polski. W ramach Konferencji odbyła się IV Debata "Kobiety w Polityce".

Z przyjemnością pragniemy poinformować iż Konferencja została objęta Patronatem Honorowym przez Rektora UMCS, Dziekan Wydziału Politologii UMCS oraz stronę inkubatory.pl. Liczne media zaangażowały się w proces relacji Konferencji, a do tych, które objęły ją Patronatem należą: magazyn psychologiczny "Charaktery", Polskie Radio Lublin,
TV Student, TV UMCS oraz Radio Centrum.

Komitet Naukowy po długiej dyskusji zdecydował się przyznać główną nagrodę

  • mgr Milenie Marczak (UMCS) za referat "Czy kobieta jest lepszym lekarzem? - psychologiczna analiza rysunków dzieci"

Konferencja odbyła się 25 maja 2018 roku na Wydziale Politologii UMCS. Wzięło w niej udział 16 uczestników czynnych
z 7 ośrodków akademickich z całej Polski. W ramach Konferencji odbyła się I Debata "Quo Vadis Polsko?" z udziałem Joanny Muchy.

Patronem Honorowym wydarzenia zostali Prezydent Miasta Lublin oraz Dziekan Wydziału Politologii UMCS.

Patronat Medialny nad Konferencją objęli TVP 3 Lublin, Magazyn psychologiczny "Charaktery", Radio Centrum, TV UMCS oraz Magazyn Studentów Politologii UMCS "Polformance".

 

Nagroda główna II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Kobiety w życiu społecznym" została przyznana

  • mgr Agacie Szczepanek (UJK w Kielcach) za referat pt. "Silne i niezależne? Wizerunek kobiet lansowany przez współczesne media", która zwyciężyła także w panelu medialno-społecznym.

 

Wytypowano laureatów trzech nagród panelowych, kolejno:

  • w panelu politologiczno-prawniczym - Jadwiga Kraś (WSH w Radomiu) za prezentację "Kobieta we współczesnym świecie - równość wobec prawa w aspekcie poczucia siły kobiety do rozwoju w życiu politycznym".

  • w panelu psychologicznym - mgr Łucja Cyranek (UMCS) za prezentację "Mistrz podrywu - mistrz manipulacji".

  • w panelu politologiczno-biograficzno-sportowym - Liliia Hrytsai (UMCS) za prelekcję pt. "Women in Contemporary European Politics" jedyną anglojęzyczną prezentację wygłoszoną w trakcie konferencji.

 20 lat praktyki w politologii

Zgłoś swój pomysł!

Masz pomysł na wydarzenie naukowe, ale nie masz zespołu do jego realizacji? Pomożemy Ci zrealizować Twoje plany. Posiadamy rozległe kontakty w wielu środowiskach i służymy radą wszystkim osobom chcącym włączyć się w społeczność politologów. Pamiętaj, że czas się liczy! Nie czekaj, aż ktoś inny zrealizuje Twoje marzenie.

Konferencja odbyła się 1 czerwca 2019 roku na Wydziale Politologii UMCS. Wzięło w niej udział 16 uczestników czynnych z 6 ośrodków akademickich z całej Polski. Konferencja była zwieńczeniem cyklu wydarzeń zorganizowanych przez PKN w roku akademickim 2018/19 i jednocześnie stanowiła ostatni akord działalności na prawach "starej" ustawy dotyczącej szkolnictwa wyższego. Głównymi hasłami, wokół których uczestnicy budowali swoje historie były tym razem media, psychologia, religia i prawo. Wśród kontrowersyjnych tematów pojawiły się m.in. opisy ról wzrastającej kobiet w organizacjach terrorystycznych, kościelnych czy postawy bohaterek kultowej produkcji HBO, "Gry o tron".

Patronami Honorowymi Konferencji byli Prezydent Miasta Lublin, dr Krzysztof Żuk, Dziekan Wydziału Politologii UMCS, prof. dr hab. Iwona Hofman oraz Wydawnictwo Naukowe PWN.

Konferencja została objęta Patronatem Medialnym przez TVP3 Lublin, Radio Centrum, portal Lubelski.pl oraz magazym psychologiczny "Charaktery".

Komitet naukowy konferencji przyznał Nagrodę Główną

  • mgr Marlenie Stradomskiej (UMCS) za prelekcję "Kobiety w społeczności akademickiej - projekt profilaktyczny w uniwersytecie »Dobre Życie UMCS«", która otrzymała także nagrodę panelową w panelu społecznym.

 

Wyróżnienia panelowe otrzymali także:

  • w panelu psychologicznym - mgr Joanna Kata (UMCS), która przedstawiła "Wizerunek współczesnej kobiety w życiu społecznym z perspektywy psychologicznej".

  • w panelu prawnym - mgr Łukasz Rosiak (UKSW w Warszawie) za prezentację "Zagrożenia płynące z cyberprzestępczości".

bottom of page